Форум за нумизматика и металдетектинг
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Форум за нумизматика и металдетектинг

Всичко за металдетектинга и металотърсачите
 
ИндексPortalГалерияТърсенеПоследни снимкиРегистрирайте сеВход
Latest topics
» NQKOI MOJE LI DA MI KAJE NESHTO ZA EDNA MESTNOST???
Питане за предание Icon_minitimeПет Яну 18, 2019 5:02 am by milenchove

» pomognete mi za prevoda
Питане за предание Icon_minitimeПет Дек 30, 2016 5:29 pm by cemo73

» каква е тази монета
Питане за предание Icon_minitimeСря Ное 02, 2016 3:02 pm by linost

» Знак слънце
Питане за предание Icon_minitimeСря Окт 19, 2016 4:23 pm by cemo73

» Антика ли е или не????
Питане за предание Icon_minitimeНед Окт 16, 2016 12:16 pm by LoLa chan

»  колеги някакво мнение за тази монета
Питане за предание Icon_minitimeВто Окт 11, 2016 1:56 pm by a22ss

» Тестове на 17 детектори с различни цели в земята
Питане за предание Icon_minitimeВто Авг 09, 2016 10:45 pm by Ancient Hunter

» търся малко унфо
Питане за предание Icon_minitimeСря Мар 23, 2016 2:05 pm by cemo73

» Здр-те
Питане за предание Icon_minitimeПет Фев 12, 2016 8:00 pm by cemo73

» нишан или символи
Питане за предание Icon_minitimeПет Фев 12, 2016 7:45 pm by cemo73

Similar topics
    Navigation
     Portal
     Индекс
     Потребители
     Профил
     Въпроси/Отговори
     Търсене
    Търсене
     
     

    Display results as :
     
    Rechercher Advanced Search
    Галерия
    Питане за предание Empty
    Линкове
    ФОРУМ МЕТАЛДЕТЕКТИНГ
    Реклама
    free forum
    --------------------------------
    free forum
    --------------------------------
    free forum
    --------------------------------
    free forum

     

     Питане за предание

    Go down 
    +2
    sitalk
    Marine
    6 posters
    АвторСъобщение
    Marine
    Минаващ
    Минаващ



    Брой мнения : 4
    Registration date : 23.01.2011

    Питане за предание Empty
    ПисанеЗаглавие: Питане за предание   Питане за предание Icon_minitimeНед Яну 23, 2011 10:45 pm

    Колеги не съм иманяр и имам питане към вас относно предание в нашето семеиство от може би пра-дядо ми. Вярно ли е, че там където има заровено злато ако се насади дърво върху него дървото ще изсъхне в последствие.. Подобна е и историята, която ми е разправял дядо ми, който твърдеше, че на една поляна до къщата ни на село имало дърво круша, която след като стана малко по-голямо дърво изсъхна веднага. Близо до крушата на около 2-3м имаше и орех, който го сполетя същата съдба, но може би 10години по-късно след като израстна и той. Та според дядо ми в близост до въпросната круша и орех има закопано злато(затова били изсъхнали) и когато ореше мястото умишлено пропускаше да оре там. В близост на около 30тина метра има турски геран направен на подпочвена река и не съм го виждал пресъхнал никога.
    Питането ми е според вас е какво мислите вие, има ли нещо вярно в цялата история?
    Благодаря предварително!
    Върнете се в началото Go down
    sitalk
    Минаващ
    Минаващ
    sitalk


    Брой мнения : 16
    Registration date : 12.09.2010

    Питане за предание Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Питане за предание   Питане за предание Icon_minitimeВто Яну 25, 2011 6:27 pm

    Заровени златни монети не могат да бъдат причина покрай тях да изсъхват дървета.Не вярвай на глупости! За да ти е спокойно на душата,извикай човек с металдетектор(подходящ),провери в радиус от няколко метра мястото...за да се убедиш,че това е слух.
    Иначе,пожелавам ти да не е слух и да го намерите...
    Върнете се в началото Go down
    Marine
    Минаващ
    Минаващ



    Брой мнения : 4
    Registration date : 23.01.2011

    Питане за предание Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Питане за предание   Питане за предание Icon_minitimeСря Яну 26, 2011 12:53 pm

    А аз не че много вярвам и на мен ми се струва малко като приказка от 1001 нощ. Даже си спомням друго, което са ми казвали е, че където пада гръм в близост има заровено злато, а близост действително е падал гръм и като го чуеш от 5-6 човека почва да ти се струва, че има наистина нещо вярно. Относно това да викна някой не че имам против хора, които се занимават с иманярство ама са много мошениците и на един приятел така пак слушал, че имало заровено нещо някъде си викнал уж негов приятел иманяр, който естествено му казал, че нищо нямало и след 1 седмица когато пича си се върнал пак на селото му било пълно с разкопки на мястото. По предпочитам да взема металдетектор под наем и да видя сам отколкото да викна някой, който да ме излъже.
    Върнете се в началото Go down
    sitalk
    Минаващ
    Минаващ
    sitalk


    Брой мнения : 16
    Registration date : 12.09.2010

    Питане за предание Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Питане за предание   Питане за предание Icon_minitimeПон Яну 31, 2011 8:44 pm

    Ако не си работил с металдетектор,нищо няма да можеш да свършиш с него(след като го вземеш под наем)
    Какъвто и да е той...
    Върнете се в началото Go down
    cemo73
    Знаещ
    Знаещ



    Брой мнения : 195
    Registration date : 22.12.2010

    Питане за предание Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Питане за предание   Питане за предание Icon_minitimeЧет Сеп 22, 2011 11:10 pm

    и в двата случая което казваш, има някаква истина,но има и друга подробност-тънкост,която е доста сложна и опасна но се преодолява.
    Върнете се в началото Go down
    Marine
    Минаващ
    Минаващ



    Брой мнения : 4
    Registration date : 23.01.2011

    Питане за предание Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Питане за предание   Питане за предание Icon_minitimeЧет Окт 06, 2011 6:18 pm

    cemo73 написа:
    и в двата случая което казваш, има някаква истина,но има и друга подробност-тънкост,която е доста сложна и опасна но се преодолява.

    Kолега, малко по-подробно можеш ли да споделиш повече за тънкостта и нейното преодоляване, ако искаш разбира се? Ако не ти е удобно тук може и на ЛС.
    Върнете се в началото Go down
    cemo73
    Знаещ
    Знаещ



    Брой мнения : 195
    Registration date : 22.12.2010

    Питане за предание Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Питане за предание   Питане за предание Icon_minitimeНед Окт 09, 2011 9:30 am

    сложноста е че са с клетва което гони до 9 коляно,тънкоста е има начин как да се вземат и ползват.
    Върнете се в началото Go down
    Marine
    Минаващ
    Минаващ



    Брой мнения : 4
    Registration date : 23.01.2011

    Питане за предание Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Питане за предание   Питане за предание Icon_minitimeНед Окт 09, 2011 11:25 am

    И аз така съм чувал от близките ми там, че златото най-вероятно е прокълнато и да не се занимавам. Един мой далечен братовчед искаше да ходи и да копае, но дядо ми, в чиито двор е въпросното място не разреши точно поради тази причина и така си остана всичко. По принцип не разбирам от тези работи, но следва който си го е заровил след време да дойде и да си го потърси (поне според мен) и както е сложил клетва, така трябва да може да я махне по някакъв начин. За съжаление нито имам техниката, нито знам как се работи с нея, че да проверя, а нямам и познати. Да ида просто е така и да копая не става, защото не съм сигурен за точното местоположение, а трябва да проверя едно 100кв.м. и затова не се заемам.
    Върнете се в началото Go down
    cemo73
    Знаещ
    Знаещ



    Брой мнения : 195
    Registration date : 22.12.2010

    Питане за предание Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Питане за предание   Питане за предание Icon_minitimeНед Окт 09, 2011 8:30 pm

    те до сега щом неса ги търсили може и да са починали.
    Върнете се в началото Go down
    marselo1980
    Новодошъл
    Новодошъл



    Брой мнения : 71
    Registration date : 13.06.2012

    Питане за предание Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Питане за предание   Питане за предание Icon_minitimeСря Юли 04, 2012 1:28 am

    kolega ne viarvai na пrokalniti sakrovi6ta niama takiva raboti tova e laja nameri6li sakrovi6te neka tie zle
    Върнете се в началото Go down
    LilSaint05
    Новодошъл
    Новодошъл
    LilSaint05


    Брой мнения : 25
    Registration date : 23.07.2011

    Питане за предание Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Питане за предание   Питане за предание Icon_minitimeСря Юли 04, 2012 9:31 am

    Стига с тези проклятия просто има гърнета в които са слагали яйца жлъчки и тем подобни които с времето ферментират и при отваряне на капака при вдишване се заразяваме и може да умрем някой го мажат даже с отрова както стана и при отварянето да еди си коя гробница на еди си кой фараон. За да не те сполети нещо подобно пипай с ръкавици гумени не вдишвай при отварянето на бакъра и го измий с оцет
    Върнете се в началото Go down
    http://lilsaint05.data.bg/p/files/
    eli4kato
    Знаещ
    Знаещ



    Брой мнения : 223
    Registration date : 08.09.2012

    Питане за предание Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Питане за предание   Питане за предание Icon_minitimeПет Фев 01, 2013 8:43 pm

    Колеги има клети иманета,а това дали лови клетвата е друг въпрос.Знам че византийските,арменските и еврейските иманета не се пипат преди да се очистят.Колкото е по голямо имането толкова по вероятно да е клето от професионалист,тоест свещеник или ходжа.Всеки си преценява дали да вярва.Колкото до отровите и капаните там не си правете експерименти.На въпроса на колегата ще кажа че е малко вероятно дърво да изсъхне от злато,има много изсъхнали дървета ,но под тях няма иманета,те просто си съхнат по някога.Когато има подземни гробници или скривалища,мазета и тн.тогава разтителноста наоколо малко се променя,става по хилава,ама това е логично когато от долу има кухина и дървото не може да се храни правилно,дано да си ме разбрал.
    Върнете се в началото Go down
    Sponsored content





    Питане за предание Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Питане за предание   Питане за предание Icon_minitime

    Върнете се в началото Go down
     
    Питане за предание
    Върнете се в началото 
    Страница 1 от 1
     Similar topics
    -

    Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
    Форум за нумизматика и металдетектинг :: Предания и легенди-
    Идете на: