Форум за нумизматика и металдетектинг
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Форум за нумизматика и металдетектинг

Всичко за металдетектинга и металотърсачите
 
ИндексPortalГалерияТърсенеПоследни снимкиРегистрирайте сеВход
Latest topics
» NQKOI MOJE LI DA MI KAJE NESHTO ZA EDNA MESTNOST???
Малко информация за едно чудо Icon_minitimeПет Яну 18, 2019 5:02 am by milenchove

» pomognete mi za prevoda
Малко информация за едно чудо Icon_minitimeПет Дек 30, 2016 5:29 pm by cemo73

» каква е тази монета
Малко информация за едно чудо Icon_minitimeСря Ное 02, 2016 3:02 pm by linost

» Знак слънце
Малко информация за едно чудо Icon_minitimeСря Окт 19, 2016 4:23 pm by cemo73

» Антика ли е или не????
Малко информация за едно чудо Icon_minitimeНед Окт 16, 2016 12:16 pm by LoLa chan

»  колеги някакво мнение за тази монета
Малко информация за едно чудо Icon_minitimeВто Окт 11, 2016 1:56 pm by a22ss

» Тестове на 17 детектори с различни цели в земята
Малко информация за едно чудо Icon_minitimeВто Авг 09, 2016 10:45 pm by Ancient Hunter

» търся малко унфо
Малко информация за едно чудо Icon_minitimeСря Мар 23, 2016 2:05 pm by cemo73

» Здр-те
Малко информация за едно чудо Icon_minitimeПет Фев 12, 2016 8:00 pm by cemo73

» нишан или символи
Малко информация за едно чудо Icon_minitimeПет Фев 12, 2016 7:45 pm by cemo73

Similar topics
    Navigation
     Portal
     Индекс
     Потребители
     Профил
     Въпроси/Отговори
     Търсене
    Търсене
     
     

    Display results as :
     
    Rechercher Advanced Search
    Галерия
    Малко информация за едно чудо Empty
    Линкове
    ФОРУМ МЕТАЛДЕТЕКТИНГ
    Реклама
    free forum
    --------------------------------
    free forum
    --------------------------------
    free forum
    --------------------------------
    free forum

     

     Малко информация за едно чудо

    Go down 
    +3
    comandera
    imperio
    Deultum
    7 posters
    Иди на страница : 1, 2  Next
    АвторСъобщение
    Deultum
    Новодошъл
    Новодошъл
    Deultum


    Брой мнения : 62
    Registration date : 16.02.2008

    Малко информация за едно чудо Empty
    ПисанеЗаглавие: Малко информация за едно чудо   Малко информация за едно чудо Icon_minitimeСъб Фев 16, 2008 11:00 am

    Здравейте Колеги ,и аз ви намерих от многото Smile Получих малко информация за това нещо ,но за мен никога не е достатъчно,така ,че ако някой на който не съм го показал знае нещо може да каже какво е, от кога е и т.н. Уточнявам :предмета е Меден ,а лицевата страна е позлатена ,диаметър 7 см. намерен е на обект на територията на Византия! благодаря на тези които ще отговорят предварително .


    Малко информация за едно чудо Picture9ij8

    Малко информация за едно чудо Picture10bf7
    Върнете се в началото Go down
    Deultum
    Новодошъл
    Новодошъл
    Deultum


    Брой мнения : 62
    Registration date : 16.02.2008

    Малко информация за едно чудо Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Малко информация за едно чудо   Малко информация за едно чудо Icon_minitimeСъб Фев 16, 2008 6:22 pm

    аре бе никой ли няма мнение в форума на пешо до ся да имаше вече поне 5 мнения
    Върнете се в началото Go down
    imperio
    Admin
    imperio


    Брой мнения : 50
    Registration date : 02.10.2007

    Малко информация за едно чудо Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Малко информация за едно чудо   Малко информация за едно чудо Icon_minitimeСъб Фев 16, 2008 7:51 pm

    Апликация. Била е прикачена към ремък, а не пришита към дреха или нещо подобно. На мен ми идват следните идеи. Или е била част от украсата на конска амуниция, или е била част от военнтата униформа на знатен войн. И за двете предположвния има аналози.
    Върнете се в началото Go down
    http://metaldetectings.com
    Deultum
    Новодошъл
    Новодошъл
    Deultum


    Брой мнения : 62
    Registration date : 16.02.2008

    Малко информация за едно чудо Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Малко информация за едно чудо   Малко информация за едно чудо Icon_minitimeСъб Фев 16, 2008 8:14 pm

    Много ти благодаря за отговора .между другото как си imperio има ли радост Smile
    Върнете се в началото Go down
    imperio
    Admin
    imperio


    Брой мнения : 50
    Registration date : 02.10.2007

    Малко информация за едно чудо Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Малко информация за едно чудо   Малко информация за едно чудо Icon_minitimeНед Фев 17, 2008 12:32 am

    С тази люта зима ми пресяда всяка радост. Нещо хич не ми се студува за да си чеша крастата. Като копая за кеф а не за пари, то поне да е хубава времето та да се кефя Cool
    Върнете се в началото Go down
    http://metaldetectings.com
    Deultum
    Новодошъл
    Новодошъл
    Deultum


    Брой мнения : 62
    Registration date : 16.02.2008

    Малко информация за едно чудо Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Малко информация за едно чудо   Малко информация за едно чудо Icon_minitimeНед Фев 17, 2008 8:43 am

    прав си за студа ,обаче моя апарат нещо почна да се ебава .Правих му едни тестове и много ме разочарова.та вече и не ми се излиза и съм се замислил за един GM3+ ама тва ще ми е трета машина и ако и тя се окаже фалш може и да се откажа от хобито или поне ще събера пачка да си купя нещо добро .ако имаш впечатления за GM3+ може да ги споделиш и не само ти де , който е бачкал да казва.гледах няколко клипа за тестове на машини тъй че този път се надявам да не сбъркам с избора си .Пък ако позволите модераторите може да постна линка към тези тестове не че нещо просто са за производител от БГ и не знам дали ще е добра идея да му правя антиреклама.


    Последната промяна е направена от на Вто Фев 19, 2008 5:08 pm; мнението е било променяно общо 1 път
    Върнете се в началото Go down
    imperio
    Admin
    imperio


    Брой мнения : 50
    Registration date : 02.10.2007

    Малко информация за едно чудо Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Малко информация за едно чудо   Малко информация за едно чудо Icon_minitimeНед Фев 17, 2008 9:54 am

    Антената ти се е разбалансирала от студа. А ако искаш нов - избор голям зависи само от парите.
    За кои тестове на апарати става въпрос? Да не би за изцепките на бандита? Зарежи, повечето знаем за какво става въпрос, тоя напоследък нещо не е наред много нагъл е станал. Аз имам същия апарат NRG 100 на Микрон, и си бачка много добре.Не може естествено да се мери с Майнелаб но в границите на 500 лева това е един от най-добрите апарати, по-натам ще пусна резултати от тест в моя сайт а може и тук.
    Върнете се в началото Go down
    http://metaldetectings.com
    Deultum
    Новодошъл
    Новодошъл
    Deultum


    Брой мнения : 62
    Registration date : 16.02.2008

    Малко информация за едно чудо Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Малко информация за едно чудо   Малко информация за едно чудо Icon_minitimeНед Фев 17, 2008 10:03 am

    за моя апарат ли говориш че не може да се мери с майнлаб или за микрон ,щот според това което казва стилян CS 2 PRO е копие на minelab relic hawk . а за клиповете да ,точно за тях говорех ,но идеята ми е че мойта машина не хваща монета под паве а желязо хваща това ме дразни
    Върнете се в началото Go down
    imperio
    Admin
    imperio


    Брой мнения : 50
    Registration date : 02.10.2007

    Малко информация за едно чудо Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Малко информация за едно чудо   Малко информация за едно чудо Icon_minitimeНед Фев 17, 2008 10:14 am

    За NRG 100 на Микрон ти говоря. И като изпълнение и като замисъл това е бюджетен апарат достъпен за повече хора.Ето снимка за какво става въпрос, обикновен монетар с много лесно усвояване, това е последната модификация с новата антена и новия прът. Същия прът ползват и Фишер за някои от моделите.

    Малко информация за едно чудо NRG100-3

    Другите модели ще имат повече екстри. За маските на бандита нищо не мога да ти кажа, един приятел щеше да ми дава една за проба но я е продал само след един месец и си е купил западен. Но след последните истории толкова се отвратих от бандита ще не искам да имам нищо общо нито с него, нито с апаратите му.
    Върнете се в началото Go down
    http://metaldetectings.com
    Deultum
    Новодошъл
    Новодошъл
    Deultum


    Брой мнения : 62
    Registration date : 16.02.2008

    Малко информация за едно чудо Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Малко информация за едно чудо   Малко информация за едно чудо Icon_minitimeНед Фев 17, 2008 10:35 am

    да разбрах за какво става дума разтършувах се малко по форумите и видях ко е писал в форума на блистул и на петър велчев ок ,няма ядове ,според теб от какво може да е това на моя апарат предполагам ги знаеш машините на Стилян питам конкретно за това че под паве не ми хваща монета а стар пирон с големина на главата колкото монета го хваща.
    Върнете се в началото Go down
    imperio
    Admin
    imperio


    Брой мнения : 50
    Registration date : 02.10.2007

    Малко информация за едно чудо Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Малко информация за едно чудо   Малко информация за едно чудо Icon_minitimeНед Фев 17, 2008 10:45 am

    Зависи от павето, от големината на пирона и от това дали стои вертикално или хоризонтално. Много зависи от тези неща - формата на обекта и разположението му в земята. Знаеш ли какво, намери черна ръждясала ламаринка и пробвай с нея, ама да не е много по-голяма от монетата. Ако прави същия номер ми се струва че антената е мръднала и нещо бърка фазите.
    Върнете се в началото Go down
    http://metaldetectings.com
    Deultum
    Новодошъл
    Новодошъл
    Deultum


    Брой мнения : 62
    Registration date : 16.02.2008

    Малко информация за едно чудо Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Малко информация за едно чудо   Малко информация за едно чудо Icon_minitimeНед Фев 17, 2008 11:12 am

    Имам такава ламаринка и ми я дава цветно дори на въздух а преди не беше така явно както казваш е от антената
    Върнете се в началото Go down
    comandera
    Новодошъл
    Новодошъл
    comandera


    Брой мнения : 71
    Registration date : 29.01.2008

    Малко информация за едно чудо Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Малко информация за едно чудо   Малко информация за едно чудо Icon_minitimeПон Фев 18, 2008 6:11 pm

    ako naistina si ot tozi krai deltum napalno normalno e ma6inata ti pod pave da ne 4uva parata v tozi krai sa urodeni i se darjat kato 4eren metal .a aplikatsiata spored men e izpolzvana 2 pati poneje otzad se vizda niakakav kanal nai veroiatno parvia pat e bila zaxvanata tam ,padnala e i posle sa i probili dupkite da e xvanat 2ri pat i as mislia 4e e ot amonitsia
    Върнете се в началото Go down
    Deultum
    Новодошъл
    Новодошъл
    Deultum


    Брой мнения : 62
    Registration date : 16.02.2008

    Малко информация за едно чудо Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Малко информация за едно чудо   Малко информация за едно чудо Icon_minitimeПон Фев 18, 2008 9:32 pm

    comandera , павето е в мен не на обект ,а и както казах преди не беше толкова нестабилна ,явно наистина е от студа и се е изметнала антената говорих вече с производителя и той каза същото ,ще ми я оправи ,но мерси за отговора Wink
    Върнете се в началото Go down
    imperio
    Admin
    imperio


    Брой мнения : 50
    Registration date : 02.10.2007

    Малко информация за едно чудо Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Малко информация за едно чудо   Малко информация за едно чудо Icon_minitimeСря Фев 20, 2008 12:15 am

    Апликацията не е пробивана, това са гнезда където е имало вградени камъчета за украса или някаква цветна стъклена паста.
    Върнете се в началото Go down
    http://metaldetectings.com
    Deultum
    Новодошъл
    Новодошъл
    Deultum


    Брой мнения : 62
    Registration date : 16.02.2008

    Малко информация за едно чудо Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Малко информация за едно чудо   Малко информация за едно чудо Icon_minitimeСря Фев 20, 2008 6:15 pm

    не ,той говори за двете уши отзад те са дупчици но са "запоени" към апликацията щото това дългото в средата наистина е счупено било е като канал за колан нещо такова .
    Върнете се в началото Go down
    comandera
    Новодошъл
    Новодошъл
    comandera


    Брой мнения : 71
    Registration date : 29.01.2008

    Малко информация за едно чудо Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Малко информация за едно чудо   Малко информация за едно чудо Icon_minitimeСря Фев 20, 2008 9:54 pm

    moje samo da se gadae ,deltum as rabotia v debelt za tova te pitax da ne si ot tam no niama zna4enie ,as sam ot bs.
    Върнете се в началото Go down
    Deultum
    Новодошъл
    Новодошъл
    Deultum


    Брой мнения : 62
    Registration date : 16.02.2008

    Малко информация за едно чудо Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Малко информация за едно чудо   Малко информация за едно чудо Icon_minitimeЧет Фев 21, 2008 8:57 pm

    не съм от дебелт просто в този район ми е целия род . а иначе и аз ходя там да търся от време на време ,и аз съм от бургас
    Върнете се в началото Go down
    comandera
    Новодошъл
    Новодошъл
    comandera


    Брой мнения : 71
    Registration date : 29.01.2008

    Малко информация за едно чудо Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Малко информация за едно чудо   Малко информация за едно чудо Icon_minitimeЧет Фев 21, 2008 10:11 pm

    e 6tom si ot bs znae6 kolko sa urodeni obektite tuka.osobeno kam banevo i briastovets.i as v tos raion okolo debelt imam selo suxodol ako go znae6 ?
    Върнете се в началото Go down
    Deultum
    Новодошъл
    Новодошъл
    Deultum


    Брой мнения : 62
    Registration date : 16.02.2008

    Малко информация за едно чудо Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Малко информация за едно чудо   Малко информация за едно чудо Icon_minitimeНед Фев 24, 2008 7:14 pm

    ами чувал съм го но точно не знам къде се намира
    Върнете се в началото Go down
    Deultum
    Новодошъл
    Новодошъл
    Deultum


    Брой мнения : 62
    Registration date : 16.02.2008

    Малко информация за едно чудо Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Малко информация за едно чудо   Малко информация за едно чудо Icon_minitimeПон Мар 17, 2008 10:16 pm

    а това да знаете какво е освен че е на Юлия Мамеа ,другото не мога да го разчета не го намирам по каталозите ,има ли цена и каква е

    Малко информация за едно чудо Picturesc5.th

    Малко информация за едно чудо Picture1oc1.th


    Последната промяна е направена от Deultum на Вто Мар 18, 2008 5:51 am; мнението е било променяно общо 1 път
    Върнете се в началото Go down
    imperio
    Admin
    imperio


    Брой мнения : 50
    Registration date : 02.10.2007

    Малко информация за едно чудо Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Малко информация за едно чудо   Малко информация за едно чудо Icon_minitimeПон Мар 17, 2008 11:27 pm

    Колония, ако е голям номинал може да се се търси някой друг лев. Дръж си я по-добре.
    Върнете се в началото Go down
    http://metaldetectings.com
    Deultum
    Новодошъл
    Новодошъл
    Deultum


    Брой мнения : 62
    Registration date : 16.02.2008

    Малко информация за едно чудо Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Малко информация за едно чудо   Малко информация за едно чудо Icon_minitimeВто Мар 18, 2008 5:50 am

    Не съм я намерил аз ,но му казах как да си я из4исти .Намерих само две монети от Юлия Мамеа в един каталог които са от Девелт,но не мога да разбера коя от двете е
    http://www.wildwinds.com/coins/bigpic.cgi?pic=coins/ric/julia_mamaea/_deultum_AE25_Moushmov_3625.
    http://www.wildwinds.com/aca/ric/julia_mamaea/_deultum_AE26_Moushmov_3630.html
    Върнете се в началото Go down
    comandera
    Новодошъл
    Новодошъл
    comandera


    Брой мнения : 71
    Registration date : 29.01.2008

    Малко информация за едно чудо Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Малко информация за едно чудо   Малко информация за едно чудо Icon_minitimeВто Мар 18, 2008 5:10 pm

    колега тя и тази е дебеlt то си пиши като и гледам патината си личи че е от нашия край .
    Върнете се в началото Go down
    Deultum
    Новодошъл
    Новодошъл
    Deultum


    Брой мнения : 62
    Registration date : 16.02.2008

    Малко информация за едно чудо Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Малко информация за едно чудо   Малко информация за едно чудо Icon_minitimeВто Мар 18, 2008 6:10 pm

    да от там е но в каталога не мога да разбера коя от двете е щот има някаква разлика но тази не е изчистена още и не се виждат детайлите много добре идеята беше че в каталога едната струва 45 $ а другата 145 $ . та исках да разбера коя от двете е тази която я е намерил ,ама както винаги става нали знайш че Мърфито е педераст ще излезе че е по евтината Smile
    Върнете се в началото Go down
    Sponsored content





    Малко информация за едно чудо Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Малко информация за едно чудо   Малко информация за едно чудо Icon_minitime

    Върнете се в началото Go down
     
    Малко информация за едно чудо
    Върнете се в началото 
    Страница 1 от 2Иди на страница : 1, 2  Next
     Similar topics
    -

    Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
    Форум за нумизматика и металдетектинг :: Място за въпроси-
    Идете на: