Форум за нумизматика и металдетектинг
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Форум за нумизматика и металдетектинг

Всичко за металдетектинга и металотърсачите
 
ИндексPortalГалерияТърсенеПоследни снимкиРегистрирайте сеВход
Latest topics
» NQKOI MOJE LI DA MI KAJE NESHTO ZA EDNA MESTNOST???
tarsq info za tozi znak Icon_minitimeПет Яну 18, 2019 5:02 am by milenchove

» pomognete mi za prevoda
tarsq info za tozi znak Icon_minitimeПет Дек 30, 2016 5:29 pm by cemo73

» каква е тази монета
tarsq info za tozi znak Icon_minitimeСря Ное 02, 2016 3:02 pm by linost

» Знак слънце
tarsq info za tozi znak Icon_minitimeСря Окт 19, 2016 4:23 pm by cemo73

» Антика ли е или не????
tarsq info za tozi znak Icon_minitimeНед Окт 16, 2016 12:16 pm by LoLa chan

»  колеги някакво мнение за тази монета
tarsq info za tozi znak Icon_minitimeВто Окт 11, 2016 1:56 pm by a22ss

» Тестове на 17 детектори с различни цели в земята
tarsq info za tozi znak Icon_minitimeВто Авг 09, 2016 10:45 pm by Ancient Hunter

» търся малко унфо
tarsq info za tozi znak Icon_minitimeСря Мар 23, 2016 2:05 pm by cemo73

» Здр-те
tarsq info za tozi znak Icon_minitimeПет Фев 12, 2016 8:00 pm by cemo73

» нишан или символи
tarsq info za tozi znak Icon_minitimeПет Фев 12, 2016 7:45 pm by cemo73

Similar topics
Navigation
 Portal
 Индекс
 Потребители
 Профил
 Въпроси/Отговори
 Търсене
Търсене
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Галерия
tarsq info za tozi znak Empty
Линкове
ФОРУМ МЕТАЛДЕТЕКТИНГ
Реклама
free forum
--------------------------------
free forum
--------------------------------
free forum
--------------------------------
free forum

 

 tarsq info za tozi znak

Go down 
+3
cemo73
Муржо
krasimir_me4ev
7 posters
Иди на страница : 1, 2  Next
АвторСъобщение
krasimir_me4ev
Минаващ
Минаващ



Брой мнения : 10
Registration date : 28.11.2012

tarsq info za tozi znak Empty
ПисанеЗаглавие: tarsq info za tozi znak   tarsq info za tozi znak Icon_minitimeСъб Дек 01, 2012 8:08 pm

lovdjiq se meri v sarna
Върнете се в началото Go down
Муржо
Знаещ
Знаещ



Брой мнения : 228
Registration date : 06.06.2012

tarsq info za tozi znak Empty
ПисанеЗаглавие: Re: tarsq info za tozi znak   tarsq info za tozi znak Icon_minitimeНед Дек 02, 2012 1:09 pm

Това ако го имаш на снимка ще е хубаво,да не счупено,трябва да има сухо корито там близко на нишана или поляна.
Върнете се в началото Go down
cemo73
Знаещ
Знаещ



Брой мнения : 195
Registration date : 22.12.2010

tarsq info za tozi znak Empty
ПисанеЗаглавие: Re: tarsq info za tozi znak   tarsq info za tozi znak Icon_minitimeСря Дек 05, 2012 11:46 am

krasimir_me4ev написа:
lovdjiq se meri v sarna
колега дай да го видем тоя ловжия ,ако не е тайна в кой район се намира,за него има мн писанки важен е района и си е сериал.
Върнете се в началото Go down
krasimir_me4ev
Минаващ
Минаващ



Брой мнения : 10
Registration date : 28.11.2012

tarsq info za tozi znak Empty
ПисанеЗаглавие: zdr   tarsq info za tozi znak Icon_minitimeЧет Дек 06, 2012 8:06 am

kak dago pokaja sega kato nesam go snimal 6te snimam i 6te pokaja snimki,namirase v zapadni rodopi v mesnosta sutka,dai ne6to za orientir
Върнете се в началото Go down
Муржо
Знаещ
Знаещ



Брой мнения : 228
Registration date : 06.06.2012

tarsq info za tozi znak Empty
ПисанеЗаглавие: Re: tarsq info za tozi znak   tarsq info za tozi znak Icon_minitimeЧет Дек 06, 2012 3:09 pm

Вие ако се водите по тез писанки и вярвате на тях най много да намерите Михаля,не знам в кое село под коя чешма толкоз бакъра,е ди си в коя пещера има толкоз пари,между двата кладенеца толкоз стъпки ще вървиш....и хоп не щеш ли намираш имането.
Върнете се в началото Go down
Муржо
Знаещ
Знаещ



Брой мнения : 228
Registration date : 06.06.2012

tarsq info za tozi znak Empty
ПисанеЗаглавие: Re: tarsq info za tozi znak   tarsq info za tozi znak Icon_minitimeЧет Дек 06, 2012 3:15 pm

Колега ориентира ще дадеш ти самия като опишеш подробно мястото около нишана,вземете пример от господина който е пуснал дори и видео човека,и не правете само една снимка.
Върнете се в началото Go down
krasimir_me4ev
Минаващ
Минаващ



Брой мнения : 10
Registration date : 28.11.2012

tarsq info za tozi znak Empty
ПисанеЗаглавие: zd   tarsq info za tozi znak Icon_minitimeЧет Дек 06, 2012 3:43 pm

Муржо написа:
Колега ориентира ще дадеш ти самия като опишеш подробно мястото около нишана,вземете пример от господина който е пуснал дори и видео човека,и не правете само една снимка.
emi ok Smile
Върнете се в началото Go down
krasimir_me4ev
Минаващ
Минаващ



Брой мнения : 10
Registration date : 28.11.2012

tarsq info za tozi znak Empty
ПисанеЗаглавие: zdr   tarsq info za tozi znak Icon_minitimeЧет Дек 06, 2012 9:07 pm

Муржо написа:
Колега ориентира ще дадеш ти самия като опишеш подробно мястото около нишана,вземете пример от господина който е пуснал дори и видео човека,и не правете само една снимка.
KAKVO ZNA$I TOVA DA IMA SUXO KORITO?ot kakvo e to
Върнете се в началото Go down
Муржо
Знаещ
Знаещ



Брой мнения : 228
Registration date : 06.06.2012

tarsq info za tozi znak Empty
ПисанеЗаглавие: Re: tarsq info za tozi znak   tarsq info za tozi znak Icon_minitimeЧет Дек 13, 2012 4:49 pm

Ако направиш снимки ще видим какво е.
Върнете се в началото Go down
eli4kato
Знаещ
Знаещ



Брой мнения : 223
Registration date : 08.09.2012

tarsq info za tozi znak Empty
ПисанеЗаглавие: Re: tarsq info za tozi znak   tarsq info za tozi znak Icon_minitimeВто Дек 18, 2012 1:28 pm

Показва ти връх или баир,гледат се рогата,главата ,краката,или стрелата на ловджията,което показва към върха или тепето ,там е.Принципно казват че лесно се намира Laughing
Върнете се в началото Go down
Муржо
Знаещ
Знаещ



Брой мнения : 228
Registration date : 06.06.2012

tarsq info za tozi znak Empty
ПисанеЗаглавие: Re: tarsq info za tozi znak   tarsq info za tozi znak Icon_minitimeВто Дек 18, 2012 10:48 pm

Колега това което си писал за крака рога и т.н. са неверни,което ме довежда до мисълта че на живо не си виждал точно такава скална рисунка или по известна с името нишан,ловджията мисля че се мери в сърната с пушка,а не със стрела.
Върнете се в началото Go down
eli4kato
Знаещ
Знаещ



Брой мнения : 223
Registration date : 08.09.2012

tarsq info za tozi znak Empty
ПисанеЗаглавие: Re: tarsq info za tozi znak   tarsq info za tozi znak Icon_minitimeСря Дек 19, 2012 5:46 am

Колега,виждала съм хиляди знаци,и то на намерени неща,от цял свят.Друг е въпроса че някой си мисли че като види знак и ХОП,ще намери съкровище,знаците преди всичко са символи.Сърната може да бъде много неща.Най Често символизира млад войн.А, ако има нещо съм ориентирала колегата какво да гледа за посока.Също така съм писала в други теми ,че знаците трябва да са най малко 3 на различни места за да си сигурен че са истински и тн.И щом ловеца е с пушка ,пушката води до сърната, сърната ще го отведе до третия знак
Върнете се в началото Go down
Муржо
Знаещ
Знаещ



Брой мнения : 228
Registration date : 06.06.2012

tarsq info za tozi znak Empty
ПисанеЗаглавие: Re: tarsq info za tozi znak   tarsq info za tozi znak Icon_minitimeСря Дек 19, 2012 6:21 am

Ок нека бъде твоето нямам нищо против твоите изказвания,но ако желаеш можеш да качиш една две ТВОИ снимки на нишани,но нека да не бъдат от другия сайт защото на някои хора като им доскучае там излизат от бърлогата навън.
Върнете се в началото Go down
eli4kato
Знаещ
Знаещ



Брой мнения : 223
Registration date : 08.09.2012

tarsq info za tozi znak Empty
ПисанеЗаглавие: Re: tarsq info za tozi znak   tarsq info za tozi znak Icon_minitimeСря Дек 19, 2012 6:47 am

Това че имаш снимки на някакви знаци,означава че много знаеш ли?Имам снимки на всички намирани знаци от зял свят,за разлика от много тук аз доста съм учила и чела,имам 6 по история Laughing И да вметна знаците са три категории,СТАРИ,БАНДИТСКИ И ТУРСКИ,има и от втората световна война.Първо се учи как да ги познаваш.
Върнете се в началото Go down
Муржо
Знаещ
Знаещ



Брой мнения : 228
Registration date : 06.06.2012

tarsq info za tozi znak Empty
ПисанеЗаглавие: Re: tarsq info za tozi znak   tarsq info za tozi znak Icon_minitimeСря Дек 19, 2012 7:04 am

Ахааа сега разбрах вече откъде идва информацията,имам предвид лично снимано от вас на място,иначе пред компютъра всички сме знаещи и смели.
Върнете се в началото Go down
eli4kato
Знаещ
Знаещ



Брой мнения : 223
Registration date : 08.09.2012

tarsq info za tozi znak Empty
ПисанеЗаглавие: Re: tarsq info za tozi znak   tarsq info za tozi znak Icon_minitimeСря Дек 19, 2012 7:19 am

Колега хайде да не спорим сега,просто исках да помогна, а не да си меря ....... с някой.Ти ако знаеш повече,помогни на човека и това е.Аз зная че ако няма геометрични фигури при знака значи си далече от целта,много често при знаците на хора и животни се образуват такива от формата на ръцете, краката, главата и тн.Аз не съм видяла знака за да кажа по -точно.Горе долу насочвам колегата какво да търси.
Върнете се в началото Go down
Муржо
Знаещ
Знаещ



Брой мнения : 228
Registration date : 06.06.2012

tarsq info za tozi znak Empty
ПисанеЗаглавие: Re: tarsq info za tozi znak   tarsq info za tozi znak Icon_minitimeСря Дек 19, 2012 8:04 am

Сега спя зимен сън не виждате ли че вънка е зима а и господина няма фотоси и е твърде вероятно да има затова като по начетен човек оставям предимството на вас и дано донесете късмет на всеки който се допита до вас.
Върнете се в началото Go down
Муржо
Знаещ
Знаещ



Брой мнения : 228
Registration date : 06.06.2012

tarsq info za tozi znak Empty
ПисанеЗаглавие: Re: tarsq info za tozi znak   tarsq info za tozi znak Icon_minitimeСря Дек 19, 2012 8:11 am

Сега се сетих щяхте да кажете нещо по въпроса с нарисувания камък но така и не получих отговор.
Върнете се в началото Go down
eli4kato
Знаещ
Знаещ



Брой мнения : 223
Registration date : 08.09.2012

tarsq info za tozi znak Empty
ПисанеЗаглавие: Re: tarsq info za tozi znak   tarsq info za tozi znak Icon_minitimeСря Дек 19, 2012 9:15 am

Вие като по- надчетен научете хората как се снимат знаци,може и аз да науча нещо.Човек се учи до като е жив.Само искам да кажа че това не е толкова лесно както смятат някои.Старите са били доста умни,знаели са чудесно посоките,геометрията и математиката,интересно е че са знаели триагулацията на триъгълника още по римско време.Не знам на кой въпрос не съм Ви отговорила?На колегата мога да кажа също че знака е на бесите и сатрите ,символ на млад войн.намира се винаги на високи места,върхове на планини.
Върнете се в началото Go down
eli4kato
Знаещ
Знаещ



Брой мнения : 223
Registration date : 08.09.2012

tarsq info za tozi znak Empty
ПисанеЗаглавие: Re: tarsq info za tozi znak   tarsq info za tozi znak Icon_minitimeСря Дек 19, 2012 10:44 am

И за да се обоснова,понеже темата се разпали,ще добавя че тези племена са се заселвали по високите места,а олтарите които Вие наричате корито са били колкото може по-близо до звездите.Затова с моите скромни знания съветвам колегата да търси на високо.За информацията която е дал толкоз мога да помогна,Вие ако знаете нещо повече ще се радвам да го споделите
Върнете се в началото Go down
krasimir_me4ev
Минаващ
Минаващ



Брой мнения : 10
Registration date : 28.11.2012

tarsq info za tozi znak Empty
ПисанеЗаглавие: zdr   tarsq info za tozi znak Icon_minitimeСря Дек 19, 2012 12:01 pm

Муржо написа:
Ахааа сега разбрах вече откъде идва информацията,имам предвид лично снимано от вас на място,иначе пред компютъра всички сме знаещи и смели.
dobre de 6to se karate kato snaxa i svekarva mislq 4e vseki ima pravo na sobstveno mnenie
Върнете се в началото Go down
tytankamon
Новодошъл
Новодошъл



Брой мнения : 32
Registration date : 07.07.2009

tarsq info za tozi znak Empty
ПисанеЗаглавие: Re: tarsq info za tozi znak   tarsq info za tozi znak Icon_minitimeСря Дек 26, 2012 3:31 pm

eli4kato написа:
И за да се обоснова,понеже темата се разпали,ще добавя че тези племена са се заселвали по високите места,а олтарите които Вие наричате корито са били колкото може по-близо до звездите.Затова с моите скромни знания съветвам колегата да търси на високо.За информацията която е дал толкоз мога да помогна,Вие ако знаете нещо повече ще се радвам да го споделите
Това си е хайдушки нишан и такъв знак върви с опис и има поредица от нишани.Сърната,не знам какво символизира,но определено е направена за да отвлече вниманието.Тоест накъдето сочи пушката ,натам да се върви-това е посоката.Като краен нишан,може да се търси нишан-"стол","маса" и така.Но за опис е там.Кои племена казваш колежке са били по високите места ?А,как да позная от коя епоха са нишаните.Интересно ми стана и на мен и с нетърпение,ще чакам да пишеш!
Върнете се в началото Go down
tytankamon
Новодошъл
Новодошъл



Брой мнения : 32
Registration date : 07.07.2009

tarsq info za tozi znak Empty
ПисанеЗаглавие: Re: tarsq info za tozi znak   tarsq info za tozi znak Icon_minitimeСря Дек 26, 2012 3:36 pm

eli4kato написа:
Колега хайде да не спорим сега,просто исках да помогна, а не да си меря ....... с някой.Ти ако знаеш повече,помогни на човека и това е.Аз зная че ако няма геометрични фигури при знака значи си далече от целта,много често при знаците на хора и животни се образуват такива от формата на ръцете, краката, главата и тн.Аз не съм видяла знака за да кажа по -точно.Горе долу насочвам колегата какво да търси.
Напротив,някои геометрични знаци указват какво се търси и като попаднеш на такъв,това не означава ,че си близко до целта.Може това за което да се говори в нишана да е през пет байра в десети.И определено такива ,също са за карта или опис,защото най-вероятно има и отрова в оставеното имане.
Върнете се в началото Go down
eli4kato
Знаещ
Знаещ



Брой мнения : 223
Registration date : 08.09.2012

tarsq info za tozi znak Empty
ПисанеЗаглавие: Re: tarsq info za tozi znak   tarsq info za tozi znak Icon_minitimeЧет Дек 27, 2012 10:28 am

Разпознаването на знаците,става с учене по история и археология Laughing ,Конкретно за този знак колегата нито е дал снимка нито описание.Казва че ловец се мери в сърна,ама с какво се мери?не е ясно.Ако е със стрела съм отговорила какво да търси,ако е с пушка вече е друг въпрос.А колкото до племената до колкото знам са сатри и беси населявали са високите места на Родопите.Сърната е символ на млад войн.Ако са тракийски значи търсим светилище,но подаръците едва ли са там вече
Върнете се в началото Go down
eli4kato
Знаещ
Знаещ



Брой мнения : 223
Registration date : 08.09.2012

tarsq info za tozi znak Empty
ПисанеЗаглавие: Re: tarsq info za tozi znak   tarsq info za tozi znak Icon_minitimeЧет Дек 27, 2012 10:47 am

eli4kato написа:
Разпознаването на знаците,става с учене по история и археология Laughing ,Конкретно за този знак колегата нито е дал снимка нито описание.Казва че ловец се мери в сърна,ама с какво се мери?не е ясно.Ако е със стрела съм отговорила какво да търси,ако е с пушка вече е друг въпрос.А колкото до племената до колкото знам са сатри и беси населявали са високите места на Родопите.Сърната е символ на млад войн.Ако са тракийски значи търсим светилище,но подаръците едва ли са там вече

Зависи какви са знаците,по римско един знак означава едно,при траките друго,по османско време пак друго,ако знаците са бандитски може да са хайдутски,но може да са на кърджалиите.Различни хора -различни знаци
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





tarsq info za tozi znak Empty
ПисанеЗаглавие: Re: tarsq info za tozi znak   tarsq info za tozi znak Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
tarsq info za tozi znak
Върнете се в началото 
Страница 1 от 2Иди на страница : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» nqkoi ako znae ne6to da pi6e za tozi ni6an
» tarsq unfo za ni6an
» znak ku4e

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Форум за нумизматика и металдетектинг :: Предания и легенди :: Знаци и символи, "нишани"-
Идете на: