Форум за нумизматика и металдетектинг
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Форум за нумизматика и металдетектинг

Всичко за металдетектинга и металотърсачите
 
ИндексPortalГалерияТърсенеПоследни снимкиРегистрирайте сеВход
Latest topics
» NQKOI MOJE LI DA MI KAJE NESHTO ZA EDNA MESTNOST???
Моля, Админ да премахне темата Icon_minitimeПет Яну 18, 2019 5:02 am by milenchove

» pomognete mi za prevoda
Моля, Админ да премахне темата Icon_minitimeПет Дек 30, 2016 5:29 pm by cemo73

» каква е тази монета
Моля, Админ да премахне темата Icon_minitimeСря Ное 02, 2016 3:02 pm by linost

» Знак слънце
Моля, Админ да премахне темата Icon_minitimeСря Окт 19, 2016 4:23 pm by cemo73

» Антика ли е или не????
Моля, Админ да премахне темата Icon_minitimeНед Окт 16, 2016 12:16 pm by LoLa chan

»  колеги някакво мнение за тази монета
Моля, Админ да премахне темата Icon_minitimeВто Окт 11, 2016 1:56 pm by a22ss

» Тестове на 17 детектори с различни цели в земята
Моля, Админ да премахне темата Icon_minitimeВто Авг 09, 2016 10:45 pm by Ancient Hunter

» търся малко унфо
Моля, Админ да премахне темата Icon_minitimeСря Мар 23, 2016 2:05 pm by cemo73

» Здр-те
Моля, Админ да премахне темата Icon_minitimeПет Фев 12, 2016 8:00 pm by cemo73

» нишан или символи
Моля, Админ да премахне темата Icon_minitimeПет Фев 12, 2016 7:45 pm by cemo73

Similar topics
    Navigation
     Portal
     Индекс
     Потребители
     Профил
     Въпроси/Отговори
     Търсене
    Търсене
     
     

    Display results as :
     
    Rechercher Advanced Search
    Галерия
    Моля, Админ да премахне темата Empty
    Линкове
    ФОРУМ МЕТАЛДЕТЕКТИНГ
    Реклама
    free forum
    --------------------------------
    free forum
    --------------------------------
    free forum
    --------------------------------
    free forum

     

     Моля, Админ да премахне темата

    Go down 
    +4
    Муржо
    ogfk
    eli4kato
    yatsov
    8 posters
    АвторСъобщение
    yatsov
    Минаващ
    Минаващ



    Брой мнения : 12
    Registration date : 15.01.2013

    Моля, Админ да премахне темата Empty
    ПисанеЗаглавие: Моля, Админ да премахне темата   Моля, Админ да премахне темата Icon_minitimeВто Яну 15, 2013 4:41 pm

    хххххххххххххххххххх


    Последната промяна е направена от yatsov на Чет Яну 24, 2013 2:06 pm; мнението е било променяно общо 2 пъти
    Върнете се в началото Go down
    eli4kato
    Знаещ
    Знаещ



    Брой мнения : 223
    Registration date : 08.09.2012

    Моля, Админ да премахне темата Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Моля, Админ да премахне темата   Моля, Админ да премахне темата Icon_minitimeВто Яну 15, 2013 7:33 pm

    Колега нещо не разбирам какво точно питаш?Намерил си вход,ама къде?Какви са тез капани?Знаци има ли?И какво за прошка дупка,последната карта на пещерата е от 79 година ,ако не се лъжа.от клуб Бисер Ботевград.9 метра е пещерата суха и няма денивелация,доколкото знам и капани няма
    Върнете се в началото Go down
    yatsov
    Минаващ
    Минаващ



    Брой мнения : 12
    Registration date : 15.01.2013

    Моля, Админ да премахне темата Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Моля, Админ да премахне темата   Моля, Админ да премахне темата Icon_minitimeВто Яну 15, 2013 7:47 pm

    хххххххххххххххххх


    Последната промяна е направена от yatsov на Чет Яну 24, 2013 1:58 pm; мнението е било променяно общо 1 път
    Върнете се в началото Go down
    eli4kato
    Знаещ
    Знаещ



    Брой мнения : 223
    Registration date : 08.09.2012

    Моля, Админ да премахне темата Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Моля, Админ да премахне темата   Моля, Админ да премахне темата Icon_minitimeВто Яну 15, 2013 8:21 pm

    Аз друга такава пещера не знам,освен тази,а мисля че ги знам пещерите Говорим за една и съща пещера,в село Калугерово се намира.

    Предполага се, че селото е основано от бежанци от с. Рибарица, Тетвенско по времето на кърджалийските набези през XVIII век.
    След Освобождаението с. Калугерово е част от Орханийска околия, като през 1920-те и 1930-те год. е център на община в състава на същата околия, включваща с. Калугерово, с. Правешка лъкавица и с. Своде.
    Върнете се в началото Go down
    yatsov
    Минаващ
    Минаващ



    Брой мнения : 12
    Registration date : 15.01.2013

    Моля, Админ да премахне темата Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Моля, Админ да премахне темата   Моля, Админ да премахне темата Icon_minitimeВто Яну 15, 2013 8:33 pm

    хххххх


    Последната промяна е направена от yatsov на Чет Яну 24, 2013 1:58 pm; мнението е било променяно общо 1 път
    Върнете се в началото Go down
    eli4kato
    Знаещ
    Знаещ



    Брой мнения : 223
    Registration date : 08.09.2012

    Моля, Админ да премахне темата Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Моля, Админ да премахне темата   Моля, Админ да премахне темата Icon_minitimeВто Яну 15, 2013 9:15 pm

    Знам за църквището и седемте входа ама не са там където мислиш.Седемте входа са в местността (хайдушкото игрило)с. Черноосъмски район
    Върнете се в началото Go down
    yatsov
    Минаващ
    Минаващ



    Брой мнения : 12
    Registration date : 15.01.2013

    Моля, Админ да премахне темата Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Моля, Админ да премахне темата   Моля, Админ да премахне темата Icon_minitimeВто Яну 15, 2013 9:34 pm

    хххххххххххххх


    Последната промяна е направена от yatsov на Чет Яну 24, 2013 1:59 pm; мнението е било променяно общо 1 път
    Върнете се в началото Go down
    ogfk
    Новодошъл
    Новодошъл



    Брой мнения : 70
    Registration date : 21.06.2012

    Моля, Админ да премахне темата Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Моля, Админ да премахне темата   Моля, Админ да премахне темата Icon_minitimeЧет Яну 17, 2013 10:06 am

    аз съм от боженица и знам много неща за там прошка дупка е пещера която при нахлуването на турците цялото злато и ценни неща са занесени в крепостта Урвич която се намира на 6 километра от боженица след като е останала само тя и турците са я нападнали всичко е било занесено в прошка дупка и затрупано,но през 40 години на 20 век деца играещи си едното пада в дупка след което вижда огромен куп с пари и започва да си пълни гащите с жилтици и тръгнало да излиза и тогава задействало един от капаните дракон направен от восък и отгоре позлатен при внезапното му излизане детето умира от страх след което приятелите му го изваждат отиват родителите им и затрупват дупката и от тогава тя се все още търси сега има в местноста изкопана дупка около 3 метра но без резултат а ти къде си намерил това не знам аз ходих там преде 3 седмици освен след мен да си ходил Smile
    Върнете се в началото Go down
    Муржо
    Знаещ
    Знаещ



    Брой мнения : 228
    Registration date : 06.06.2012

    Моля, Админ да премахне темата Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Моля, Админ да премахне темата   Моля, Админ да премахне темата Icon_minitimeЧет Яну 17, 2013 11:46 am

    Колегата за което говори в много случаи се оказва самата истина,в България наистина има места където само с животинска сила може да се изкара материала който е заровен на съответното место катъра върши чудесна работа Cool
    Върнете се в началото Go down
    yatsov
    Минаващ
    Минаващ



    Брой мнения : 12
    Registration date : 15.01.2013

    Моля, Админ да премахне темата Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Моля, Админ да премахне темата   Моля, Админ да премахне темата Icon_minitimeЧет Яну 17, 2013 1:34 pm

    ххххх


    Последната промяна е направена от yatsov на Чет Яну 24, 2013 2:04 pm; мнението е било променяно общо 1 път
    Върнете се в началото Go down
    ogfk
    Новодошъл
    Новодошъл



    Брой мнения : 70
    Registration date : 21.06.2012

    Моля, Админ да премахне темата Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Моля, Админ да премахне темата   Моля, Админ да премахне темата Icon_minitimeЧет Яну 17, 2013 3:12 pm

    питам те за боров дел да си уверя дали това е месността и дали говорим за една и съща пещера Smile карта нямамме ама имаме си на представа какви са горе долу капаните
    Върнете се в началото Go down
    дживгар
    Новодошъл
    Новодошъл
    дживгар


    Брой мнения : 77
    Registration date : 28.06.2012

    Моля, Админ да премахне темата Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Моля, Админ да премахне темата   Моля, Админ да премахне темата Icon_minitimeЧет Яну 17, 2013 7:41 pm

    yatsov написа:
    ако някой може да помага, открих вход. Трябва ми опис или карта за капаните
    единия капан ти е въртяща се плоча вътре да си видял случайно статуя на жена която да държи в ръката си ключ и да има направен смок но явно още не си влезнал в залата за да ги видиш тия неща като ги намериш свиркай да входовете са много един вход е от разрушения манастир един от могила единия е воден от подмол на реката друг под плоча от цепкол


    Последната промяна е направена от дживгар на Пет Яну 18, 2013 10:31 am; мнението е било променяно общо 1 път
    Върнете се в началото Go down
    дживгар
    Новодошъл
    Новодошъл
    дживгар


    Брой мнения : 77
    Registration date : 28.06.2012

    Моля, Админ да премахне темата Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Моля, Админ да премахне темата   Моля, Админ да премахне темата Icon_minitimeПет Яну 18, 2013 10:09 am

    yatsov написа:
    Имам част от карта ,поместих плоча ,копах и влезнах във стая с каменна маса по средата на която имаше...разбих една от стените и попаднах на коридор затрупан с чернозем.Коридорът е с размерите на входна врата и объл таван,дължината му е около 12 метра ,в дъното черноземът е почти до тавана, в началото е на 1 метър от пода . в дъното на коридора трябва да има врата, а след нея стъпала. нямам инфо какво може да ме сполети след като отворя вратата. Знам и какво има вътре, но не знам как да избегна капаните.....За това питам. има хляб за този който ми покаже карта .
    И знам за плочата над хайдушкото игрило но това е друга тема.
    колега днеска говорих с един приятел за твоя обект има опис мисля че може да свършиме работа само трябва да се уточним някои неща имали там желязна решетка и това езеро е шадраван с лебеди но само ен лебед ли има или са повече и ми каза ако отидеш близко до поповете умираш и да входовете са няколко това цигане са го пуснали от един цепкол отдушник и встаята е имало малко пари ноя явно те вече са взети преди години и един колега малджия пак е умрял там обекта е опасен но и богат заслужава си да се рискува стига риска да е премерен
    Върнете се в началото Go down
    ogfk
    Новодошъл
    Новодошъл



    Брой мнения : 70
    Registration date : 21.06.2012

    Моля, Админ да премахне темата Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Моля, Админ да премахне темата   Моля, Админ да премахне темата Icon_minitimeПет Яну 18, 2013 12:55 pm

    dander1968 намери ме
    Върнете се в началото Go down
    yatsov
    Минаващ
    Минаващ



    Брой мнения : 12
    Registration date : 15.01.2013

    Моля, Админ да премахне темата Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Моля, Админ да премахне темата   Моля, Админ да премахне темата Icon_minitimeПет Яну 18, 2013 6:23 pm

    хххх


    Последната промяна е направена от yatsov на Чет Яну 24, 2013 2:05 pm; мнението е било променяно общо 1 път
    Върнете се в началото Go down
    Муржо
    Знаещ
    Знаещ



    Брой мнения : 228
    Registration date : 06.06.2012

    Моля, Админ да премахне темата Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Моля, Админ да премахне темата   Моля, Админ да премахне темата Icon_minitimeПет Яну 18, 2013 6:48 pm

    Колегата Yatsov писал си много мъжки отговор,за такова начинание се изисква много повече от знания,не е да ходиш до там за пикник и след това да се върнеш.
    Върнете се в началото Go down
    дживгар
    Новодошъл
    Новодошъл
    дживгар


    Брой мнения : 77
    Registration date : 28.06.2012

    Моля, Админ да премахне темата Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Моля, Админ да премахне темата   Моля, Админ да премахне темата Icon_minitimeСъб Яну 19, 2013 2:08 pm

    yatsov написа:
    Уважаеми колеги, пуснах тази тема за прошка дупка защото ми трябва карта/ опис/ за къпаните вътре! Точно и ясно , който ми покаже карта по която има обозначения като на моята - е добре дошъл в отбора! Обекта е прекалено опасен , не напразно носи и това име. Никога не бих рискувал живота си да влезна на сляпо ,каквото и ще богатство да има вътре! Неправи чест на хората който ми пишат /на лични/ да ми задават всякакви подмамващи въпроси и се опитват да изкопчат информация, къде е входа! Няма как да стане ! Начините са три:
    1.ви- карта опис за капаните
    2.ри- точните координати и как се влиза си имат цена :. 00000.евро
    3.ри- успех в търсенето !
    и аз ти пожелавам Успех но не разбрах какъв подвеждаш въпрос съм ти задал на лични за входа като мен ме интересуваше точно 3 неща да видиме дали съвпада описа на моя човек защото нещата тук се дублират с описа за Лебед кале във Врачанския балкан и са писани на старобългарски и църковно славянски език 1. во те попитах на плочата имали нещо направено като дупки и черти 2. ро имали желязна решетка вътре и 3 .то това езеро е шадраван и колко лебеда има в него ? и накрая ти дадох съвет да не се доближаваш до поповете защото расата им са наръсени с отрова както и големите пари ако това не ми прави чест здраве му кажи аз спирам да го коментирам повече тоя обект и ти пожелавам да станеш милионер
    Върнете се в началото Go down
    Муржо
    Знаещ
    Знаещ



    Брой мнения : 228
    Registration date : 06.06.2012

    Моля, Админ да премахне темата Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Моля, Админ да премахне темата   Моля, Админ да премахне темата Icon_minitimeСъб Яну 19, 2013 10:27 pm

    Господа само след два реда написано вече се гледате на криво,какво ли ще стане на самото място ако се открие това за което сте отишли,имало е и такива случаи при които колегите ти стават по опасни и от скритото там.
    Върнете се в началото Go down
    дживгар
    Новодошъл
    Новодошъл
    дживгар


    Брой мнения : 77
    Registration date : 28.06.2012

    Моля, Админ да премахне темата Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Моля, Админ да премахне темата   Моля, Админ да премахне темата Icon_minitimeНед Яну 20, 2013 10:13 am

    Муржо написа:
    Господа само след два реда написано вече се гледате на криво,какво ли ще стане на самото място ако се открие това за което сте отишли,имало е и такива случаи при които колегите ти стават по опасни и от скритото там.
    затова на обект се ходи със стабилни и проверени хора а не както в повечето случай със сулъо пулъо и въздухари които като изкопат една дупка си мислят че вече са хванали господ за оная му работа а и аз не гледам на криво никой просто не обичам на бялото да се казва черно и да ми се изкривяват думите затова пожелавам на колегата да е жив и здрав и късмет с обекта
    Върнете се в началото Go down
    eli4kato
    Знаещ
    Знаещ



    Брой мнения : 223
    Registration date : 08.09.2012

    Моля, Админ да премахне темата Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Моля, Админ да премахне темата   Моля, Админ да премахне темата Icon_minitimeНед Яну 20, 2013 4:42 pm

    yatsov написа:
    Имам част от карта ,поместих плоча ,копах и влезнах във стая с каменна маса по средата на която имаше...разбих една от стените и попаднах на коридор затрупан с чернозем.Коридорът е с размерите на входна врата и объл таван,дължината му е около 12 метра ,в дъното черноземът е почти до тавана, в началото е на 1 метър от пода . в дъното на коридора трябва да има врата, а след нея стъпала. нямам инфо какво може да ме сполети след като отворя вратата. Знам и какво има вътре, но не знам как да избегна капаните.....За това питам. има хляб за този който ми покаже карта .
    И знам за плочата над хайдушкото игрило но това е друга тема.

    Кажи какво има на масата,цифри? джезве?прибори за хранене?дупка?кръгла ли е?за колко човека е масата?има ли стълби до масата и колко са?
    Ако споделиш нещо по конкретно може и да намеря това което търсиш,и не се страхувай,няма да ти открадна обекта,просто има хиляди фалшиви карти и описи,и аз искам да си сверя часовника Very Happy
    Върнете се в началото Go down
    marselo1980
    Новодошъл
    Новодошъл



    Брой мнения : 71
    Registration date : 13.06.2012

    Моля, Админ да премахне темата Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Моля, Админ да премахне темата   Моля, Админ да премахне темата Icon_minitimeНед Яну 20, 2013 5:01 pm

    колега yatsov колегатад живгар иска да помогне неси мисли че 6те тръгне дати вземе обекта този човек е пич
    Върнете се в началото Go down
    vespasian1
    Новодошъл
    Новодошъл
    vespasian1


    Брой мнения : 52
    Registration date : 30.05.2009

    Моля, Админ да премахне темата Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Моля, Админ да премахне темата   Моля, Админ да премахне темата Icon_minitimeНед Яну 20, 2013 7:17 pm

    Абе пичове,така както сте я подкарали,по-добре не се събирайте да го работите тоя обект.Еми,вие там ще се изпотрепете бе.А и колегата се е изразил добре.Който има опис(карта) да заповяда.На всеки му се ходи на такъв обект,но не всеки може да получи тоя шанс.
    Е,няма ли късметлия от тегленето на тиража? Razz
    Върнете се в началото Go down
    krasi
    Минаващ
    Минаващ
    krasi


    Брой мнения : 5
    Registration date : 14.04.2008

    Моля, Админ да премахне темата Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Моля, Админ да премахне темата   Моля, Админ да премахне темата Icon_minitimeНед Яну 20, 2013 9:48 pm

    Много внимавай колега........според това което разказват колегите ми заприличва на Индиана Джоунс.......аз не бих влязъл там,няма по скъпо нещо от живота.
    Върнете се в началото Go down
    eli4kato
    Знаещ
    Знаещ



    Брой мнения : 223
    Registration date : 08.09.2012

    Моля, Админ да премахне темата Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Моля, Админ да премахне темата   Моля, Админ да премахне темата Icon_minitimeСря Яну 23, 2013 1:04 pm

    yatsov написа:
    да това което казваш е така, но те питам за църква и тунели с езеро под земята около Своде . Наричано прошка дупка. има 7 входа по карта,

    От това което казваш мисля че говориш за друга пещера,до крепостта.там има скална църква.Мисля че са отворени 5 входа.Пещерняците нарочно затварят входовете заради такива като нас Very Happy Има карта на пещерата което означава че ако е имало нещо то вече го няма.
    Върнете се в началото Go down
    Sponsored content





    Моля, Админ да премахне темата Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Моля, Админ да премахне темата   Моля, Админ да премахне темата Icon_minitime

    Върнете се в началото Go down
     
    Моля, Админ да премахне темата
    Върнете се в началото 
    Страница 1 от 1
     Similar topics
    -

    Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
    Форум за нумизматика и металдетектинг :: Предания и легенди-
    Идете на: